Visi pasākumi

Cēsu muzejs, 4. aprīlī ar vokālā dueta – “Ansis Bētiņš & Artūrs Čukurs koncertprogrammā “Slāvu tautu dziedājumi”, atklāj muzikālos pasākumus Cēsu muzeja Jaunās pils “Lademahera tornī”, kura pievilcība un šarms atklājas tā arhitektūrā, iekštelpu interjerā un burvīgajā Cēsu pilsētas ainavā, kas paveras no skatu laukuma. Ansis Bētiņš & Artūrs Čukurs ir vokālais duets no Rīgas. Pateicoties savai interesei par dažādu laikmetu un reģionu dziedāšanas tradīcijām, Ansis un Artūrs darbojas starp tautas, senās un laikmetīgās mūzikas lauciņiem. Viņu debijas dubultalbumu “Slavic Folk Songs” 2025. gada janvārī izdeva zviedru neatkarīgā ierakstu kompānija XKatedral.

Koncerts ir daļa no koncertu sērijas, kuras ietvaros Ansis Bētiņš & Artūrs Čukurs apceļo dažādas kultūrvietas, lai svinētu albuma klajā laišanu. Pirms un pēc koncerta būs iespējams iegādāties arī dueta debijas albumu – 2 LP vinila plates, ko veido studijas ieraksti un koncertieraksts no Anša un Artūra uzstāšanās Stokholmas koncertvietā Fylkingen 2023. gada martā. Slāvu dziedājumi ir dažādu slāvu tautu daudzbalsīgo tautasdziesmu un garīgo dziedājumu kolekcija, kas balstīta mutvārdu tradīcijā un melodijās, kam nav atrodami konkrēti autori vai komponisti. Dziesmas, ko Ansis Bētiņš un Artūrs Čukurs aranžējuši divām balsīm, duets izpilda a cappella, dažādās tehnikās, kas raksturīgas konkrētām slāvu dziedāšanas tradīcijām. Īpašu uzmanību veltot dziesmām no pašlaik okupētajiem Ukrainas reģioniem, Ansis un Artūrs izdzied stāstus par pasaulīgām nedienām un ikdienišķām raizēm, īstiem un gaistošiem prieka mirkļiem un ilgām, ko allaž caurvij nerimstoša cerība, mīlestība un vēlme dzīvot.

Cēsu muzeja Lademahera Tornī

4. aprīlis plkst. 19.30
Pasākuma ilgums ~1h
Pasākumā nav paredzētas sēdvietas.
BIĻETES – https://www.bilesuparadize.lv/lv/event/150761
Info: [email protected]
+371 26753880
Pasākuma laikā tiks filmēts un fotografēts, materiāli tiks izmantoti publicitātes vajadzībām.

04.04.2025 plkst. 19.30 Cēsu muzeja Lademahera tornī

ēc vairāk nekā 26 Latvijas kultūrvietu apceļošanas un dažu gadu pauzes ceļojošais festivāls “Vadātājs” ar īpašu programmu dodas muzeju tūrē, lai atklātu Latvijas muzejus ne vien kā vēstures glabātājus, bet arī kā koncertvietas. Aicinām doties līdzi uz trim pieturām: Cēsu muzeju, muzeju “Ebreji Latvijā” Rīgā un Madonas novadpētniecības un mākslas muzeju. Papildus muzeja ekspozīcijām festivāls izklaidēs, apgaismos, metīs katarsē un, cerams, sasmīdinās.

Cēsu muzeja Izstāžu nams, 5. aprīlī, plkst. 18.00 – tēma “Bruņnieciskums”

Programma:

1. Sarunu šovs “Vadātājs krustcelēs”, kurā Edgars Šubrovskis un Oskars Jansons riskēs iemaldīties klišejās, izvaicājot muzejnieku par Cēsu bruņinieku kultūru.

2. Latviešu dzejnieks Ivars Šteinbergs uzstāsies ar īpašu pārskatu par to, kā “Bruņnieciskuma” tēmai savos darbos pievērsušies pašmāju un ārzemju rakstnieki.

3. Stāvizrāžu komiķu apvienības “Sieviešu Stendaps” komiķe un sieviete Džemma Sudraba ar jokiem meklēs vājās vietas pasākuma tēmas bruņās.

4. Noslēgumā – reta iespēja dzirdēt komponistu Uģa un Sniedzes Prauliņu koncertu duetā taustiņiem, flautai un balsīm.

Visas dienas garumā ar “Vadātāja” biļetēm muzeja ekspozīcija skatāma par brīvu, izņemot Cēsu viduslaiku pili, kurā ieejas maksa būs ar 50 % atlaidi. Vairāk par muzeju un darba laiku: cesupils.lv.

Biļešu skaits ierobežots. Pensionāriem un personām līdz 16 gadu vecumam ieeja par brīvu.

Pasākuma ilgums: apmēram 3–4 stundas.

Rīko biedrība “HI”, atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds, Aula, Cēsis Latvijas kultūras galvaspilsēta 2025 un Cēsu muzejs.

05.04.2025 plkst. 18.00 Cēsu muzeja Izstāžu namā

Sestdien, 5. aprīlī, plkst. 13.00 Āraišu ezerpils Arheoloģiskajā parkā “Eiropas mākslas amatniecības dienu” ietvaros notiks darbnīca “Senās prasmes: dabīgās šķiedras audumiem un skaistumam”.

Ja ir vēlme līdzdarboties – iepriekš jāreģistrējas rakstot [email protected] vai zvanot 25669935.

Amatnieks Ritvars Tocs stāstīs un rādīs kā iegūt pavedienus no nātrēm un kokiem striķu, audumu, cimdu, cepuru, aproču un kroņu izgatavošanai.

Dalība darbnīcā bez maksas. Regulārā ieejas biļete arheoloģiskajā parkā.

Plašāka informācija šeit.

05.04.2025 plkst. 13.00-16.00 Āraišu ezerpils Arheoloģiskajā parkā

Pavasara Restorānu nedēļa atgriežas! Šogad, no 7. līdz 13. aprīlim, iedvesmojoties no Cēsu kā Latvijas kultūras galvaspilsētas vadmotīva “Kultūra galvās, pilīs, sētās”, aicinām baudīt kultūru arī šķīvī!

Kad kultūra piepilda pilsētas ielas, tā ienāk arī restorānos! Šogad 10 restorāni visā novadā radīs īpašus gastronomiskus piedāvājumus, kas caur garšām atspoguļos vietējās tradīcijas, stāstus un meistarību.

Ar restorānu nedēļas dalībniekiem un viņu sagatavotajām ēdienkartēm aicinām iepazīties šeit.

07.04.-13.04.2025 Cēsu novadā

Pagājušā gada konference pierādīja, ka, mainot formātu no pasīvas klausīšanās uz aktīvu līdzdalību, vadītāji spēj viens otram sniegt nenovērtējamu atbalstu reālu izaicinājumu risināšanā. Šogad mēs vēl vairāk stiprinām šo pieeju – konferences centrā būs moderētas diskusijas pie apaļajiem galdiem, kur vadītāji kopā ar nozares ekspertiem meklēs praktiskus risinājumus aktuāliem izaicinājumiem.

Esam pulcējuši 12 izcilus vadītājus un vadības konsultantus, kas vadīs darbu pie apaļajiem galdiem, lai kopīgi meklētu atbildes uz būtiskiem jautājumiem:
– Kā mainīgā sabiedrības domāšana ietekmē biznesu un vadīšanas procesus?
– Kā orientēties mainīgajā ekonomikas vidē un pieņemt pareizos lēmumus?
– Kā efektīvi vadīt dažādu paaudžu komandas ar atšķirīgām motivācijām?
– Kā nodrošināt augstu produktivitāti, saglabājot līdzsvaru un komandas labsajūtu?

Konferences unikālais formāts ar darbu pie apaļajiem galdiem sniegs Jums:

– Skaidru redzējumu par ekonomikas, tehnoloģiju un sabiedrības attīstības tendencēm.

– Praktiskus rīkus komandas vadībai ikdienā un pārmaiņu procesos.
– Pieredzējušu vadītāju dalīšanos ar efektivitātes paaugstināšanas metodēm.
– Iespēju veidot vērtīgus kontaktus un kopīgi izstrādāt risinājumus tiešā dialogā ar citiem vadītājiem.

Šodienas izaicinājumi prasa no vadītājiem izlēmīgu rīcību un drosmīgus lēmumus. Aicinu Jūs pievienoties šajā nozīmīgajā notikumā, kur pie apaļajiem galdiem kopā ar citiem līderiem varēsiet stiprināt savas vadības prasmes un rast iedvesmu turpmākai izaugsmei.

Plašāka informācija ŠEIT.

10.04.2025 plkst. 10.00 Koncertzālē "Cēsis"

PAR KONFERENCI

“Subject:Creativity” ir vieta, kur satiekas drosme, atklātība un zinātkāre. Arī šogad aicinām jūs ieraudzīt sevi, darbu, dzīvi un pasauli no cita skatpunkta, ļaujot sevi izaicināt kopā ar daudziem citiem radošiem prātiem vienā telpā. 

KĀPĒC PIEDALĪTIES?

Konference “Subject:Creativity” ir domāta ikvienam, kurš:

  • Meklē jaunus iedvesmas avotus.
  • Vēlas stiprināt savu radošo pašapziņu un potenciālu.
  • Saskaras ar šķēršļiem savu ideju īstenošanā.
  • Vēlas satikt līdzīgi un atšķirīgi domājošus.

Plašāka informācija ŠEIT.

11.04.2025 plkst. 19.00 Koncertzālē "Cēsis"

Cēsis ir lieliska vieta literāram pārgājienam – šeit vēsture, daba un kultūra saplūst vienā skaistā ainavā!

Sestdien, 12. aprīlī plkst. 12.00, Cēsu Centrālā bibliotēka organizē pasākuma cikla “Četru gadalaiku literārie pārgājieni” pirmo pārgājienu – “Ziedošais pavasaris”, kas vedīs caur rakstnieku dzīvi, daiļradi un literāriem darbiem. Pārgājiena garums – 5 km.

Doties literārā pārgājienā pavasarī pa Cēsīm ir lieliska ideja vairāku iemeslu dēļ:

  • Pavasara skaistums un iedvesma – Cēsis pavasarī ir īpaši gleznainas ar ziedošiem kokiem, zaļojošiem parkiem un vēsturiskajām ieliņām, kas rada ideālu vidi literārai iedvesmai.
  • Bagātīgs kultūras un vēstures mantojums – Cēsis ir viena no senākajām Latvijas pilsētām ar dziļām kultūras saknēm, kas mijas ar īpašiem notikumiem.
  • Radošuma veicināšana – Pastaiga dabā un pilsētas vēsturiskajā vidē palīdz atslēgties no ikdienas steigas un ļauj vieglāk radīt jaunus literārus darbus vai baudīt jau esošos tekstus citā gaismā.
  • Cēsu iedvesmojošās vietas – Cēsu pils parks, vecpilsētas ieliņas un Cēsu pilsdrupas ir tikai dažas no vietām, kur var baudīt literatūru un vērot pavasara atmodu.
  • Iespēja izbaudīt dzejas un prozas lasījumus – Šādā pārgājienā var klausīties vai lasīt dzeju un prozu, kas saistīta ar pavasari, dabu un cilvēka attiecībām ar apkārtējo pasauli.
  • Literārais pārgājiens pavasarī pa Cēsīm var kļūt par neaizmirstamu piedzīvojumu, kur literatūra savijas ar dabas skaistumu un vēstures elpu.

Plānotais maršruta garums aptuveni 5 km pa Cēsu pilsētu, pārgājiena ilgums aptuveni 3 stundas. Dalībnieku skaits ierobežots.
Pieteikšanās aizpildot aptauju ŠEIT.

Gidons KRĒMERS, vijole

Elza SILIŅA, vijole

Kamerorķestra Kremerata Baltica solisti:

Alīna VIŽINE, vijole

Giedre DIRVANAUSKAITE, čells

Kristers ŠĪMANIS, čells

Kamerorķestris Kremerata Baltica

Programmā: Pēteris Vasks, Arvo Perts, Bendžamins Britens, Gija Kančeli, Johans Sebastians Bahs

Gidona Krēmera repertuārs ir neparasti apjomīgs — tajā ir gan teju visi klasicisma un romantisma skaņdarbi vijolei, gan laikmetīgā mūzika. Izcilais vijolnieks pirmatskaņojis daudzu komponistu opusus, no kuriem liela daļa bijusi veltīti tieši viņam. To vidū arī divi Pētera Vaska zināmākie koncerti, kas pirmatskaņoti kopā ar Krēmera izveidoto kamerorķestri Kremerata Baltica – vijoļkoncerts “Tālā gaisma” un Meditācija vijolei un stīginstrumentu orķestrim “Vientuļais eņģelis”.

Festivālā “Pētera Vaska mūzikas aprīlis” Gidons Krēmers viesos pirmo reizi, programmā iekļaujot gan Vaska, gan citu komponista domubiedru mūziku, īpaši pievēršoties Arvo Pērta talantam, kurš šogad atzīmē savu 90. jubileju.

Kādreiz Latviju un Igauniju mēdza saukt par brālīgām zemēm un tieši tāpat brālīgi ir sekmējusies abu valstu dižgaru Pētera Vaska un Arvo Pērta pasaules karjera. Abu komponistu mūzika  ir kļuvusi par savu valstu atpazīstamu zīmolu, veidojot arī Gidona Krēmera un vēlāk Kremerata Baltica repertuāra stūrakmeni. Regulāri atskaņojot šo meistaru opusus, tos iepazinuši un iemīlējuši klausītāji visā pasaulē.  

Koncertā netiek ielaisti pirmsskolas vecuma bērni.

Koncerta laikā ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem un nolūkā informēt sabiedrību par notikušo pasākumu var tikt veikta fotografēšana, video un/vai audio ieraksta veikšana. Minētās darbības tiek veiktas atbilstoši datu apstrādes prasībām. Iegūtais materiāls tiks apstrādāts bez atsevišķas personu izdalīšana, lai tieši vai netieši netiktu veikta fizisku personu identificēšana. Iegūtie materiāli var tikt publicēti un/vai translēti plašsaziņas līdzekļos, kā arī sociālajos tīklos internetā un izmantoti mārketinga materiālos. Jums ir tiesības lūgt neizmantot vai dzēst Jūsu personas datus – fotoattēlu, video vai audio ierakstu, kurā jūs esat fiksēts, rakstot mums uz e-pasta adresi: [email protected].

Atbalsta:


 Aicinām pilnvērtīgi piedzīvot Cēsu vēsturisko vecpilsētas šarmu, nakšņojot mūsu draugu “Mājas Cēsīs” dizaina apartamentos “Spīdalas nams” un lauku idilli “Žagaru māja” .

12.04.2025 plkst. 19.00 Koncertzālē "Cēsis"

Aptuveni 400 pilsētas pasaulē rīko “Artwalk” jeb “atvērto darbnīcu” dienas, lai cilvēkiem būtu ērti vienā, kultūrai veltītā brīvdienā, apmeklēt vairākās mākslinieku radošās darbnīcās un galerijās. Šāda veida galeriju pastaiga bez gida ir iespēja kartēt Cēsu kultūrvidi un veicināt kultūras tūrismu kā pasākumu, kas atšķiras no muzeja apmeklējuma vai izstādes atklāšanas.

12.04.2025 plkst.11.00-18.00 Cēsis

Maija KOVAĻEVSKA, soprāns

Agnese EGLIŅA, klavieres

Dita KRENBERGA, flauta

Kristers ŠĪMANIS, čells

Guntars FREIBERGS, sitaminstrumenti

Festivāla kamermūzikas programmā operas soliste Maija Kovaļevska sniegs koncertu, kurā pirmo reizi Latvijā tiks atskaņota Pētera Vaska kamerkantāte “Latvija”, dziesmu cikls “Mīlas dziesmas” un tautas dziesmu apdares. Līdzās latviešu vokālās mūzikas pērles kā Jāzepa Vītola “Pie tava augstā baltā loga” un “Aizver actiņas”, Jāņa Mediņa “Ir viens Vakars” un Lūcijas Garūtas “Mēness laiva“.

Soprāns Maija Kovaļevska ir pasaulē atzīta Latvijas operdziedātāja, kas savu dziedātājas spožo starptautisko karjera ar uzvaru Plasido Domingo rīkotajā konkursā Operalia 2026. gadā.

2006. gadā Maija Kovaļevska ar Mimī lomu debitēja Metropolitēna operā Ņujorkā. Pēc gada šajā opernamā viņa dziedāja arī Eiridīkes lomu operā Orfejs un Eiridīke maestro Džeisma Levaina vadībā. Metropolitēna operā Maija Koveļevska dziedājusi vairāk nekā piecdesmit lomas, kā arī piedalījusies opernama 125. jubilejas koncertā. 2010. gadā dziedātāja debitēja Koventgārdena operā ar Mikaēlas lomu, bet 2011. gadā – Vīnes Valsts operā un Milānas Teatro alla Scala.

Koncertā netiek ielaisti pirmsskolas vecuma bērni.

Koncerta laikā ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem un nolūkā informēt sabiedrību par notikušo pasākumu var tikt veikta fotografēšana, video un/vai audio ieraksta veikšana. Minētās darbības tiek veiktas atbilstoši datu apstrādes prasībām. Iegūtais materiāls tiks apstrādāts bez atsevišķas personu izdalīšana, lai tieši vai netieši netiktu veikta fizisku personu identificēšana. Iegūtie materiāli var tikt publicēti un/vai translēti plašsaziņas līdzekļos, kā arī sociālajos tīklos internetā un izmantoti mārketinga materiālos. Jums ir tiesības lūgt neizmantot vai dzēst Jūsu personas datus – fotoattēlu, video vai audio ierakstu, kurā jūs esat fiksēts, rakstot mums uz e-pasta adresi: [email protected].

Atbalsta:


 

Aicinām pilnvērtīgi piedzīvot Cēsu vēsturisko vecpilsētas šarmu, nakšņojot mūsu draugu “Mājas Cēsīs” dizaina apartamentos “Spīdalas nams” un lauku idilli “Žagaru māja” .

13.04.2025 plkst. 17.00 Koncertzālē "Cēsis"
Scroll to Top