Visi pasākumi

Ludvigs MITELHAMMERS I Ludwig Mittelhammer, baritons

Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris

Diriģents Andris POGA

PROGRAMMĀ

Johanness BRĀMSS/Detlevs GLANERTS “Četras prelūdijas un nopietnas dziesmas”

Gustavs MĀLERS Devītā simfonija

  1. gadā vācu komponists Detlefs Glanerts orķestrē Johannesa Brāmsa “Četras nopietnas dziesmas” un dāvā tām iespēju tapt vienotām nepārtrauktā partitūrā, katrai dziesmai veltot prelūdiju un sniedzot rezumējumu orķestra postlūdijā. Šis vienotais darbs ir piepildīts ar aizraujošu, brīvības pilnu harmonisko valodu, tumšu, bagātīgu orķestrāciju. Savukārt savā pēdējā pabeigtajā – Devītajā – simfonijā Mālers apcer dzīvi un nāvi un atvadās.

Koncerts 2 daļās ar starpbrīdi. Aptuvenais ilgums 2 h.

29.03.2025 plkst. 19.00 Koncertzālē "Cēsis"

Pagājušā gada konference pierādīja, ka, mainot formātu no pasīvas klausīšanās uz aktīvu līdzdalību, vadītāji spēj viens otram sniegt nenovērtējamu atbalstu reālu izaicinājumu risināšanā. Šogad mēs vēl vairāk stiprinām šo pieeju – konferences centrā būs moderētas diskusijas pie apaļajiem galdiem, kur vadītāji kopā ar nozares ekspertiem meklēs praktiskus risinājumus aktuāliem izaicinājumiem.

Esam pulcējuši 12 izcilus vadītājus un vadības konsultantus, kas vadīs darbu pie apaļajiem galdiem, lai kopīgi meklētu atbildes uz būtiskiem jautājumiem:
– Kā mainīgā sabiedrības domāšana ietekmē biznesu un vadīšanas procesus?
– Kā orientēties mainīgajā ekonomikas vidē un pieņemt pareizos lēmumus?
– Kā efektīvi vadīt dažādu paaudžu komandas ar atšķirīgām motivācijām?
– Kā nodrošināt augstu produktivitāti, saglabājot līdzsvaru un komandas labsajūtu?

Konferences unikālais formāts ar darbu pie apaļajiem galdiem sniegs Jums:

– Skaidru redzējumu par ekonomikas, tehnoloģiju un sabiedrības attīstības tendencēm.

– Praktiskus rīkus komandas vadībai ikdienā un pārmaiņu procesos.
– Pieredzējušu vadītāju dalīšanos ar efektivitātes paaugstināšanas metodēm.
– Iespēju veidot vērtīgus kontaktus un kopīgi izstrādāt risinājumus tiešā dialogā ar citiem vadītājiem.

Šodienas izaicinājumi prasa no vadītājiem izlēmīgu rīcību un drosmīgus lēmumus. Aicinu Jūs pievienoties šajā nozīmīgajā notikumā, kur pie apaļajiem galdiem kopā ar citiem līderiem varēsiet stiprināt savas vadības prasmes un rast iedvesmu turpmākai izaugsmei.

Plašāka informācija ŠEIT.

10.04.2025 plkst. 10.00 Koncertzālē "Cēsis"

PAR KONFERENCI

“Subject:Creativity” ir vieta, kur satiekas drosme, atklātība un zinātkāre. Arī šogad aicinām jūs ieraudzīt sevi, darbu, dzīvi un pasauli no cita skatpunkta, ļaujot sevi izaicināt kopā ar daudziem citiem radošiem prātiem vienā telpā. 

KĀPĒC PIEDALĪTIES?

Konference “Subject:Creativity” ir domāta ikvienam, kurš:

  • Meklē jaunus iedvesmas avotus.
  • Vēlas stiprināt savu radošo pašapziņu un potenciālu.
  • Saskaras ar šķēršļiem savu ideju īstenošanā.
  • Vēlas satikt līdzīgi un atšķirīgi domājošus.

Plašāka informācija ŠEIT.

11.04.2025 plkst. 19.00 Koncertzālē "Cēsis"

Cēsis ir lieliska vieta literāram pārgājienam – šeit vēsture, daba un kultūra saplūst vienā skaistā ainavā!

Sestdien, 12. aprīlī plkst. 12.00, Cēsu Centrālā bibliotēka organizē pasākuma cikla “Četru gadalaiku literārie pārgājieni” pirmo pārgājienu – “Ziedošais pavasaris”, kas vedīs caur rakstnieku dzīvi, daiļradi un literāriem darbiem. Pārgājiena garums – 5 km.

Doties literārā pārgājienā pavasarī pa Cēsīm ir lieliska ideja vairāku iemeslu dēļ:

  • Pavasara skaistums un iedvesma – Cēsis pavasarī ir īpaši gleznainas ar ziedošiem kokiem, zaļojošiem parkiem un vēsturiskajām ieliņām, kas rada ideālu vidi literārai iedvesmai.
  • Bagātīgs kultūras un vēstures mantojums – Cēsis ir viena no senākajām Latvijas pilsētām ar dziļām kultūras saknēm, kas mijas ar īpašiem notikumiem.
  • Radošuma veicināšana – Pastaiga dabā un pilsētas vēsturiskajā vidē palīdz atslēgties no ikdienas steigas un ļauj vieglāk radīt jaunus literārus darbus vai baudīt jau esošos tekstus citā gaismā.
  • Cēsu iedvesmojošās vietas – Cēsu pils parks, vecpilsētas ieliņas un Cēsu pilsdrupas ir tikai dažas no vietām, kur var baudīt literatūru un vērot pavasara atmodu.
  • Iespēja izbaudīt dzejas un prozas lasījumus – Šādā pārgājienā var klausīties vai lasīt dzeju un prozu, kas saistīta ar pavasari, dabu un cilvēka attiecībām ar apkārtējo pasauli.
  • Literārais pārgājiens pavasarī pa Cēsīm var kļūt par neaizmirstamu piedzīvojumu, kur literatūra savijas ar dabas skaistumu un vēstures elpu.

Plānotais maršruta garums aptuveni 5 km pa Cēsu pilsētu, pārgājiena ilgums aptuveni 3 stundas. Dalībnieku skaits ierobežots.
Pieteikšanās aizpildot aptauju ŠEIT.

Koncertzālē “Cēsis” pasniegs prestižo Dejas balvu

Koncertzālē “Cēsis” 29. aprīlī notiks prestižā Dejas balvas pasniegšanas ceremonija, kurā godināsim izcilākos sasniegumu dejas mākslā 2023. gadā un 2024. gadā. Dejas balva ir augstākais apbalvojums profesionālajā dejas mākslā. Reizi divos gados to piešķir baletā, laikmetīgajā dejā, skatuviskajā tautas dejā un mūsdienu dejās par sasniegumiem jauniestudējumu, uzvedumu un dejas notikumu radīšanā, kā arī pedagoģiskajā un pētnieciskajā darbā.

Šogad Mūža balvas dejas mākslā saņems horeogrāfe, dejotāja un dejas pedagoģe Gunta Bāliņa, kā arī horeogrāfe un pedagoģe Baiba Rasma Šteina. Ceremonijā tiks pasniegtas balvas 15 kategorijās, izceļot labākos jauniestudējumus, uzvedumus un dejas notikumus, kā arī pedagoģisko un pētniecisko darbu.

Dejas balvu rīko Latvijas Dejas informācijas centrs sadarbībā ar Kultūras ministriju un Cēsu novada pašvaldību. Cēsis 2025. gadā ir Latvijas kultūras galvaspilsēta, un šis pasākums ir viens no nozīmīgākajiem notikumiem šajā kontekstā.

Aicinām visus interesentus sekot līdzi šim nozīmīgajam notikumam un atbalstīt Latvijas dejas mākslas izcilākos pārstāvjus!

Pasākumu būs iespējams vērot arī tiešraidē portālā LSM.lv un REplay.lv, kā arī ierakstā kanālā LTV1.

Vairāk lasi: DEJAS BALVA

Scroll to Top