Pasākumu arhīvs

Lai pilnveidotu jauno čella spēles izpildītājmākslinieku profesionālo pieredzi un izaugsmi, popularizējot starptautiskā apritē Latvijas kultūru un tradīcijas, 2024. gada 19. un 20. septembrī Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskola organizē starptautisko čellistu konkursu “Čello Cēsis”.

Domājot par jaunu izpildītājmākslinieku piesaisti un sabiedrības interesi par klasisko mūziku un čella spēli, starptautiskais čellistu konkurss ir likumsakarīgs Koncertzāles “Cēsis” ikgadējā festivāla “Čello Cēsis” turpinājums.

Konkursa virzītāja un mākslinieciskā vadītāja, Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas izglītības programmas “Stīgu instrumentu spēle” vadītāja Inese Nelsone atzīst: “Esmu priecīga, ka vienā no Latvijas senākajām pilsētām Cēsīs savu skanējumu sāk Starptautiskais čellistu konkurss “Čello Cēsis”. Latvijā čella spēles skola vienmēr bijusi augstā līmenī. Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā mans čella spēles pedagogs bija profesors Māris Villerušs, kurš saviem studentiem kā augstāko uzdevumu mūzikā izvirzīja spēju degt, būt patiesiem un vienmēr spēlēt no sirds. Šo degsmi es novēlu katram dalībniekam uzstājoties konkursā, sniedzot koncertus un iepriecinot klausītājus Latvijā un pasaulē!”

Konkurss ir nozīmīgs akcents ne tikai Cēsu, Vidzemes un Latvijas, bet arī starptautiskā kultūrtelpā. Cēsis 2025.gadā sevi piesaka kā Latvijas Kultūras galvaspilsēta, un čellistu konkurss ir solis ceļā to. Ievērojamu konkursa balvu fondu ir sarūpējusi Cēsu novada pašvaldība. Par ieinteresētību šāda mēroga kultūras norisei Vidzemē liecina arī Latvijā tehniskā nozarē atpazīstamā uzņēmuma “AK-12”atbalsts, kura devīze “Lai ceļš turpinās!” ir lielisks vēlējums arī konkursam un tā dalībniekiem.

Kāds no konkursa dalībniekiem saņems “Vecpilsētas vijoļdarbnīcas” vijoļmeistara Šandora Gotvonī īpašo balvu – čella Meistara lociņu.

Konkursa repertuārā izskanēs vairāku vācu komponistu skaņdarbi, un Vācijas Federatīvās Republikas Vēstniecība Rīgā dāvās lielisku iespēju kādam konkursa dalībniekam no Latvijas sniegt koncertu vēstniecībā, Vācijas Federatīvās Republikas vēstnieces rezidencē šī gada oktobrī.

Konkursu atbalsta arī Valsts Kultūrkapitāla fonds, Koncertzāle “Cēsis”, Latviešu kultūras biedrība “Tilts”, SIA “Beātus”, AS “Cēsu Alus”, Ģimenes stādu audzētava “Silavirši” un Ziedu salons “Elīna”.

19.09.- 21.09.2024

Āraišu ezerpils Arheoloģiskajā parkā notiks pasākums “Arheoloģija un ezeru teikas”.

Šajā zinātniskajā pēcpusdienā Dr. habil. philol. Janīna Kursīte-Pakule stāstīs par ezeru teiku mitoloģiju, savukārt Dr. habil. hist. Juris Urtāns sniegs priekšlasījumu “Saukas ezera lidojošie maršruti”.

Pēc priekšlasījumiem būs iespēja piedalīties atklātā diskusijā. Aicinām visus interesentus uz šo izglītojošo un iedvesmojošo tikšanos Āraišu ezerpils Apmeklētāju centrā!

21.09.2024. plkst.13.00

Cēsīs, topošajā Cēsu laikmetīgās mākslas centrā, Raiņa ielā 27 Latvijas Mākslas akadēmijas 105. jubilejas ietvaros norisināsies divas grupu izstādes – “IXO Skaistuma izcelsme” un “Zīme”. Izstādes veidos 13 jaunie gleznotāji, eksponējot dažādu mediju jaundarbus. “IXO Skaistuma izcelsme” norisināsies ēkas 1. stāvā un būs pusgadu ilgas spēles rezultāts. Gleznas un 3D objektus papildinās videoprojekcija un skaņa. Savukārt 2. stāvā izstāde “Zīme” pēta mantotās zīmes vidē un mūsu prātos, kā arī jaunu zīmju radīšanu.

31.08.2024.- 15.09.2024

Baltijas jūras dokumentālo filmu forums ir ikgadējs starptautisks pasākums dokumentālo filmu veidotājiem un dokumentālā kino skatītājiem, kurš Latvijā notiks jau 28. reizi.

Foruma satelītprogrammas norise Cēsīs iekļaus jaunu un tematiski aktuālu dokumentālo filmu izrādīšanu, ko pavadīs diskusijas un tikšanās ar filmu veidotājiem. Līdztekus filmu programmas norisei Cēsīs notiks arī starptautiska dokumentālā kino profesionāļu filmu projektu attīstīšanas darbnīca.

01.09.- 08.09.2024

Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskola sadarbībā ar skolas atbalsta biedrību 25.augustā plkst.16.00 koncertzāles “Cēsis” lielajā zālē aicina apmeklēt Vidzemes reģiona mūzikas skolu talantīgāko audzēkņu un konkursu laureātu koncertu “Vidzemes Talanti”.

Koncerts sniedz jauniešiem vērtīgu skatuves pieredzi, tas ir kā virzītājs ceļā uz izcilību, palīdz pilnveidot prasmes un stiprina pašapziņu.

Koncertā piedalīsies Vidzemes mūzikas skolu audzēkņi – konkursu laureāti – no Alūksnes, Cēsīm, Dzērbenes, Jaunpiebalgas, Limbažiem, Madonas, Rūjienas, Salacgrīvas, Strenčiem, Valmieras un Vidzemes kamerorķestris diriģenta Andra Veismaņa vadībā.

Koncerta programmā būs dzirdama dažādu instrumentu – čella, eifonija, fagota, flautas, klavieru, kokles, marimbas, saksofona, trompetes, vijoles spēle, kā arī solo dziedāšana.

Ieeja pasākumā bez maksas.

25.08.2024. plkst.16.00

No šī gada 13.jūlija līdz 24.augustam norisināsies astoņpadsmitais mākslas festivāls “Cēsis”. Šoreiz festivālu atklās izstāde “Sava pasaule. No neesoša muzeja krājumiem” Cēsu Laikmetīgās mākslas centrā, kas interesentiem durvis vērs 13.jūlijā. Tās ekspozīcijā būs apskatāmi vienpadsmit mākslinieku darbi no topošā Laikmetīgās mākslas muzeja krājuma. Tās pašas dienas vakarā apmeklētājiem būs iespēja baudīt arī pianista Matīsa Žilinska džeza trio priekšnesumu. Savukārt festivāla īpašais muzikālais notikums – Riharda Vāgnera operu tetraloģijas “Nībelunga gredzens” noslēdzošās operas “Dievu mijkrēslis” koncertatskaņojums. Diriģenta Tarmo Peltokoski virsvadībā tas izskanēs spožu, pasaulē atzītu opersolistu, Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra (LNSO) un Valsts Akadēmiskā kora “Latvija” dziedātāju izpildījumā.

Festivāla programma skatāma ŠEIT.

13.07.-24.08.2024

Sestdien, 17.augustā, plkst.12.00-00.00 E.Veidenbauma memoriālajā muzejā “Kalāči” norisināsies kultūras, mākslas un literatūras notikums “Veidenfests”.

Mūzika – Daniele Mamarella, Reinis Jaunais, Helēna Kozlova, Svelme, Juris Simanovičs, Pisang Ambon, Nielslens Lielsliens, dzeja – Krista Anna Belševica, Andris Akmentiņš, Inga Pizāne, Kārlis Vērdiņš, Valters Liberts, Jānis Rokpelnis, Jeļena Glazova, Marts Pujats u.c.

Izstāde-gadatirgus “Izvēlies Piebalgu!” norisināsies 10.augustā, aicinot ikvienu svinēt Piebalgas vārda astoņsimtgades jubileju. 

Svētku programma apskatāma ŠEIT.

Cēsis MOOOVE atgriežas jau sesto reizi 10.augustā, lai pilsētas ielas un laukumi pārtaptu par priecīgu un neparastu skatuvi starptautiskam profesionālā laikmetīgā cirka un ielu mākslas festivālam.

Paplašinot cirka mākslas robežas līdz “kustības mākslai”, šī gada festivāla programma tiek fokusēta uz iekļaušanas veicināšanu, radot iespēju savest kopā pēc iespējas vairāk dažāda vecuma un interešu apmeklētājus. Šī gada pasākumu programmā plānota ietilpīgāka, iekļaujot darbnīcas senioriem, cilvēkiem ar invaliditāti, zīdaiņiem un bērniem, kā arī piedāvājot daudzveidīgus laikmetīgā cirka un ielu mākslas notikumus dienas un vakara programmā, piesaistot astoņas profesionālas apvienības no Latvijas, Lietuvas, Argentīnas, Beļģijas un Itālijas.

Festivālam nepastāv valodas barjeras un tas ir bezmaksas, dodot iespēju savest kopā dažādos Cēsu novadā esošos cilvēkus.

Festivāla programma apskatāma ŠEIT.

“Papīrfabrikas Festivāls ” ir harmoniska dzīvesstila festivāls, kas šī gada 10.augustā no plkst.11.00 līdz 21.30 notiks Līgatnes papīrfabrikas plašajā pagalmā. Ieeja festivālā bez maksas.

Pasākuma programmā: papīrfabrikas apskate, radošās mākslas un amatniecības darbnīcas, plašs mājražotāju produkcijas tirgus un kafejnīcas, koncerti, sarunu un diskusiju skatuve, mākslas plenēri, izstādes un instalācijas, garā galda svinības ar restorānu “Pavāru Māja”, izglābto grāmatu bibliotēka, kustību prakses un citas harmoniskas aktivitātes.

Festivāls aicina no mūsdienu straujā ritma pāriet uz rāmāku, nesteidzīgāku un apzinātāku būšanu. Iedvesmoties harmoniskām attiecībām pašiem ar sevi, apkārtējiem un dabu, apgūt jaunas prasmes un atklāt talantus, satikt līdzīgi domājošos un pašiem sevi.

Vairāk informācijas: papirfabrika.lv/kulturtelpa 
https://www.facebook.com/papirfabrikasfestivals

Scroll to Top